Chat with us, powered by LiveChat
Darmowa dostawa od 180,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podkłady - poradnik kolorystyczny

portrait

Wybór odpowiedniego koloru podkładu, idealnie stapiającego się z kolorem naszej skóry jest bardzo ważną częścią idealnego makijażu. Właściwie dobrany odcień sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać nieskazitelnie i promiennie, a przy tym makijaż będzie się prezentować bardzo naturalnie.

Kiedy już wreszcie odnajdziesz swój idealny podkład, poczujesz się jak zwycięzca. Tymczasem doradzimy Tobie, jak dotrzeć do upragnionego celu.

Od czego więc zacząć? Kolor podkładu powinien być zgodny z naszym ogólnym kolorytem skóry i mieć taką samą tonację. Warto więc zadać sobie pytanie, jaki kolor ma nasza skóra? Zapoznaj się z poniższymi opisami i zastanów się, do której kategorii kolorystycznej pasujesz…

KATEGORIE PODKŁADÓW W ZALEŻNOŚCI OD TONACJI SKÓRY

GAMA CIEPŁA

Jest dla osób o ciepłej złocisto-żółtej karnacji z przewagą żółtych tonów, jak i również dla karnacji brzoskwiniowej, złoto-brzoskwiniowej lub też miodowo-brązowej, którą charakteryzuje bardzo ciepły pigment z widoczną domieszką czerwieni i złocistych tonów. Cera posiadaczek ciepłej karnacji łatwo się opala na miedziany lub złoto-brązowy, „zdrowy” kolor. Bardzo często włosy mają odcień słomianego blondu, często wzbogaconego o rudości lub też są w odcieniu rudym.

Odcienie z większą domieszką tonów brzoskwiniowych

img11

Satin Sand

Do karnacji bardzo jasnej w tonacji lekko złotawej; w stosunku do Butter Cream ma mniej żółtych tonów, zaś w porównaniu do Silk Beige oraz Soft Muslin, jest nieco cieplejszy, ma więcej złocistych tonów. Vanilla Delight jest od niego bardziej oliwkowy i trochę ciemniejszy.

View more
img12

Coral Gold

Do karnacji od dość jasnej do średniej w tonacji brzoskwiniowej, lekko złocistej; w porównaniu do Whispering Peach jest ciemniejszy i cieplejszy, żywszy, ma więcej złotych tonów. Sugared Peach jest od niego zdecydowanie cieplejszy, bardziej złocisty.

View more
img12

Sugared Peach

Do karnacji średniej w tonacji złoto-brzoskwiniowej. W porównaniu do Coral Gold, ma zdecydowanie więcej złotych tonów.

View more
img12

Carmelized Orange

Do karnacji od średniej do opalonej o złocisto-brzoskwiniowym odcieniu.

View more
img12

Classic Tan

Do karnacji delikatnie opalonej w tonacji miodowo-brązowej; w porównaniu do Carmelized Orange ma głębszy i bardziej "żywy" odcień.

View more

Odcienie z większą domieszką tonów żółtych

img11

Morning Gold

Do karnacji bardzo jasnej o żółtej tonacji. Jest to zdecydowanie najjaśniejszy odcień o żółtej tonacji. Jest jaśniejszy niż Butter Cream.

View more
img12

Butter Cream

Do karnacji bardzo jasnej o intensywnych złocisto-żółtych tonach (w stosunku do Satin Sand, zawiera więcej żółtych tonów, jest cieplejszy i bardziej nasycony).

View more
img12

Creamy Natural

Do dość neutralnej karnacji o ciepłym, lekko złotawym kolorycie; w stosunku do Dune, jest mniej oliwkowy i żółty, bardziej neutralny; w stosunku do Butter Cream jest mniej żółty, bardziej neutralny; Vanilla Delight jest bardziej przygaszony, ziemisty. Creamy Natural może okazać się też dobrym kandydatem w przypadku jasnych cer neutralnych; wówczas znakomicie "ożywia" cerę.

View more
img12

Light Sunset

Do karnacji od jasnej do średniej w tonacji złotej; Song of Summer jest od niego bardziej żółty.

View more
img12

Warm Muffin

Do karnacji od jasnej do średniej w tonacji żółtej i oliwkowej; od Victorian Lace ma więcej żółtych tonów; w stosunku do Song of Summer jest bardziej przygaszony, oliwkowy.

View more
img12

Song of Summer

Do karnacji od jasnej do średniej w tonacji żółtej; Light Sunset ma od niego nieco więcej beżowych tonów

View more
img12

Warm Honey

Do karnacji średniej w tonacji złoto-beżowej; w porównaniu do Light Sunset jest ciemniejszy i ma więcej beżowych tonów.

View more

GAMA OLIWKOWA

Jest odpowiednia dla osób o intensywnej oliwkowej karnacji (z widocznym pigmentem zielonym). Część odcieni oliwkowych to ciepłe słoneczno-żółte „oliwki”. Do tej kategorii zaliczają się również odcienie bardziej neutralne, „wyważone”. Osoby z cerą oliwkową często skarżą się na zbyt pomarańczowe lub różowe tony w podkładach. Bardzo ciężko jest znaleźć podkład z oliwkowymi tonami. Patrząc na wewnętrzną stronę rąk tych osób, żyły będą miały zielonkawe zabarwienie. Cera łatwo się opala. Oliwkowe tony znakomicie „gaszą” optycznie zaczerwienienie na twarzy.

img11

Almond Milk

Do karnacji bardzo jasnej, neutralnej z domieszką oliwkowych tonów; jaśniejszy od Vanilla Delight i bardziej od niego oliwkowy, z większą domieszką żółtych tonów. Vanillla Delight jest od niego bardziej przygaszony, ziemisty; bardziej oliwkowo-żółty od Soft Muslin i Satin Sand; od Butter Cream bardziej oliwkowo-ziemisty i nieco jaśniejszy, podczas gdy Butter Cream ma więcej beżowych tonów.

View more
img12

Dune

Do karnacji bardzo jasnej o intensywnych oliwkowo-żółtych tonach; ma więcej żółtych tonów niż Almond Milk i jest od niego odrobinę ciemniejszy.

View more
img12

Dew Kiss

Do karnacji bardzo jasnej o intensywnych oliwkowych, ziemistych tonach; jest nieco ciemniejszy i bardziej przygaszony niż "Dune" i bardziej ziemisty. Jest nieco cieplejszy i mniej beżowy niż "Vanilla Delight". Jaśniejsza wersja odcienia "Spring Dust".

View more
img12

Spring Dust

Do jasnej karnacji o intensywnych oliwkowych, ziemistych tonach. Jest to ciemniejsza wersja odcienia "Dew Kiss". Jest bardziej oliwkowy i neutralny niż odcień "Soft Dream", który ma od niego więcej żółtych tonów..

View more
img12

Soft Dream

Do jasnej karnacji o ciepłym, złocisto-oliwkowym kolorycie. Jest to jaśniejsza wersja "Sugar Cookie". Posiada więcej żółtych tonów niż "Dew Kiss" i jest od niego nieco ciemniejszy.

View more
img12

Sugar Cookie

Do dość jasnej i średniej karnacji w odcieniu oliwko-złocistym. Jest to ciemniejsza wersja "Soft Dream". Jest to odcień pośredni pomiędzy "Deep Olive" a "Soft Dream".

View more
img12

Deep Olive

Do średniej i lekko opalonej oliwkowej karnacji o żółtawym odcieniu.

View more
img12

Tea with Lemon

Do opalonej karnacji o intensywnych, oliwkowych tonach; ciemniejszy niż Deep Olive, nieco bardziej przygaszony z nieco mniejszą domieszką żółtych tonów.

View more

GAMA NEUTRALNA

Są odpowiednie dla osób o beżowej karnacji, o zbalansowanym kolorycie. Mogą się pojawić subtelne ciepłe lub chłodne tony, ale żaden z nich nie dominuje. Osoby o tym kolorycie skóry mogą mieć delikatnie zaróżowioną cerę, u innych można dostrzec oliwkowe (zielonkawe) zabarwienie. Często jednak cera sprawia wrażenie szarawej, ziemistej. Jeśli odcienie z kategorii ciepłej są dla Ciebie zbyt żółte czy pomarańczowe, odcienie oliwkowe – są zbyt zielone czy zbyt żółte, zaś odcienie chłodne są za różowe, z całą pewnością Twoja cera ma koloryt neutralny. Ze względu na zbalansowany koloryt tych odcieni, z powodzeniem mogą być używane zarówno przez osoby o subtelnie ciepłym, jak i chłodnym czy oliwkowym kolorycie. Często włosy osób o tym kolorycie cery mają popielaty, chłodny odcień. Jeśli Twój typ urody to Lato, wówczas przede wszystkim sięgnij po odcienie z tej kategorii. Ten typ urody jest jednym z najczęściej spotykanych na naszych szerokościach geograficznych.

img11

Soft Muslin

Do karnacji bardzo jasnej, neutralnej, lekko ziemistej.

View more
img12

Shell Beige

Do neutralnej karnacji, od bardzo jasnej do jasnej o kolorycie kości słoniowej; w stosunku do Vanilla Delight jest odrobinkę bardziej beżowy, chłodniejszy; Vanilla Delight jest bardziej oliwkowy z nieco większą domieszką żółtych tonów; ciemniejszy od Soft Muslin.

View more
img12

Vanilla Delight

Do karnacji od bardzo jasnej do jasnej w tonacji neutralnej z subtelną domieszką oliwkowych tonów; w stosunku do Shell Beige ma nieco więcej żółtych tonów, jest bardziej oliwkowy; w porównaniu do Almond Milk, jest nieco ciemniejszy, bardziej przygaszony, ziemisty, z mniejszą ilością żółtych tonów.

View more
img12

Cashmere

Do karnacji od bardzo jasnej do jasnej w tonacji mocno ziemistej. Zbliżony do Vanilla Delight. Jest od niego nieco "żywszy" i zawiera odrobinę więcej beżowych tonów. Jaśniejsza wersja odcienia "Barely Beige".

View more
img12

Barely Beige

Do jasnej karnacji w odcieniu neutralnego, ziemistego beżu. Ciemniejsza wersja odcienia "Cashmere".

View more
img12

Lunar Falls

Do karnacji jasnej w tonacji neutralnej o lekko ziemistym, ciepłym, subtelnie oliwkowym kolorycie; polecany dla osób o cerze w odcieniu naturalnego, ciepłego beżu. Zblizony do "Antique Beige". Jest jednak od niego nieco mniej chłodny, mniej ziemisty, posiada nieco więcej złocistych tonów.

View more
img12

Raffia Cream

Do karnacji jasnej w tonacji neutralnej, mocno ziemistej o lekko chłodnym kolorycie; w stosunku do Antique Beige ma zdecydowanie bardziej ziemisty i chłodny odcień.

View more
img12

Antique Beige

Do karnacji jasnej w tonacji neutralnej o lekko ziemistym, ciepłym kolorycie; polecany dla osób o cerze w odcieniu naturalnego, ciepłego beżu.

View more
img12

Victorian Lace

Do karnacji od jasnej do średniej w tonacji neutralnej; jest trochę ciemniejszy i cieplejszy od Antique Beige; bardziej przygaszony i mniej żółty od Warm Muffin.

View more
img12

Sea Pearl

Do karnacji jasnej w tonacji neutralnej o lekko ziemistym, beżowym kolorycie. Jest to jaśniejsza wersja odcienia "Rich Beige". W stosunku do odcienia "Antigue Beige", jest nieco mniej neutralny, mniej ziemisty; posiada nieco więcej ciepłych, beżowych tonów.

View more
img12

Rich Beige

Do karnacji od średniej do delikatnie opalonej w tonacji neutralnej z dużą domieszką ciepłych, beżowych tonów (tonacja neutralno-beżowa). Jest to ciemniejsza wersja odcienia "Sea Pearl". Jest to odcień polecany zwłaszcza dla karnacji średniej o naturalnym, beżowym kolorycie. Zbliżony jest do Brown Sugar, jest jednak nieco od niego cieplejszy.

View more
img12

Brown Sugar

Do karnacji od średniej do delikatnie opalonej w tonacji neutralnej z dużą domieszką beżowych tonów (tonacja neutralno-beżowa); jest to odcień polecany zwłaszcza dla karnacji średniej o naturalnym, beżowym kolorycie. Zbliżony mocno do odcienia "Rich Beige". Jest od niego nieco chłodniejszy.

View more

GAMA CHŁODNA

Ta kategoria jest dedykowana osobom o chłodnej karnacji z różowym lub delikatnie czerwonym odcieniem. Patrząc na wewnętrzną stronę rąk tych osób, żyły będą miały niebieskie lub fioletowawe zabarwienie. Właścicielki tej karnacji najczęściej trudno i powoli się opalają, łatwo ulegają poparzeniom, zaś kolor opalenizny rzadko przechodzi w brąz, ma raczej odcień czerwieni. Osoby o karnacji chłodnej lepiej prezentują się w chłodnych kolorach garderoby i w srebrnej biżuterii.

img11

Silk Beige

Do karnacji bardzo jasnej, beżowej, lekko chłodnej.

View more
img12

Porcelain

Do karnacji bardzo jasnej w tonacji chłodnej, lekko ziemistej, z domieszką różowych tonów.

View more
img12

Saffron Whisper

Do karnacji od bardzo jasnej do jasnej w tonacji lekko różowej.

View more
img12

Whispering Peach

Do karnacji jasnej w tonacji lekko brzoskwiniowej; w stosunku do Coral Gold jest jaśniejszy i troszkę chłodniejszy, nieco bardziej przygaszony; Coral Gold ma odrobinę więcej złotych tonów i jest ciemniejszy."

View more
img12

Autumn Mist

Do karnacji od jasnej do średniej w tonacji neutralnej, lekko różowej.

View more
img12

Rose Beige

Do karnacji od jasnej do średniej w tonacji zimnego różu; ma więcej różowych tonów niż Beige Ocean.

View more
img12

Beige Ocean

Do karnacji od jasnej do średniej w tonacji beżowej, chłodnej, subtelnie różowej; Rose Beige ma więcej różowych tonów.

View more
img12

Fawn

Do karnacji lekko opalonej, chłodnej; najciemniejszy z odcieni w chłodnej kategorii

View more

JAK TESTOWAĆ ODCIEŃ PODKŁADU?

Gdy już udało Ci się wybrać odcienie, które zdają się dobrymi kandydatami na odcień idealny, rozetrzyj je na policzku i żuchwie, jeden obok drugiego , tak aby utworzyły wyraźne smugi (tzw. paski Indianina). Gdy już to zrobisz, wyjdź na światło dzienne i w podręcznym lusterku oceń, który odcień jest najmniej widoczny – czyli najbardziej wtapia się w cerę, zespala się z jej naturalnym kolorytem. To on powinien być zwycięzcą!

INNE POMOCNE WSKAZÓWKI

  1. Tonację podkładu należy dobierać do naturalnego koloru naszej skóry, nie próbując podkolorować się „aby wyglądać zdrowiej”. Do tego służą już bronzer, róż czy rozświetlacze. Wybieranie podkładu, w ciemniejszym kolorze to jeden z największych błędów. Odcinająca się granica przy linii żuchwy i dużo ciemniejsza twarz od reszty ciała nie jest dobrym rozwiązaniem.
  2. Posiadaczki cery naczynkowej często szukają kolorów zawierających różowe tony ze względu na obecne na twarzy zaczerwienienia skóry. Jednak dość często całe ciało ma inny odcień. Dlatego warto zwrócić uwagę, aby dobierać kolor podkładu pod odcień szyi i dekoltu niż twarzy. Neutralne podkłady, z domieszką oliwkowych tonów znakomicie neutralizują obecny na twarzy rumień.
  3. Osoby z bardzo jasną karnacją najcześciej sięgają po chłodne odcienie. Niestety, nie zawsze jest to dobry wybór bo czasem chłodny kolor z bladością skóry sprawia, że wyglądamy jakbyśmy były chore. W przypadku bardzo jasnej karnacji warto więc rozważyć również odcienie o ciepłym kolorycie.

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixel